Aktuality

Akce na letišti Kraví Hora v roce 2024

15. únor 2024

Na letišti v roce 2024 proběhnou akce:

• 9.5. - 12.5. » Liga motorového paraglidingu
• 3.7. - 05.7. » Mistrovství ČR v soutežní navigaci
• 6.7. » 5. kolo Navigačního poháru Petra Tučka               (NPPT 2024)

Letecký klub Kraví hora srdečně zve všechny příznivce létání na naše letiště v Bořeticích.

Více

Zažijte vyhlídkový - seznamovací let nad Lednicko-valtickým areálem a Pálavou

1. červenec 2022

Umístili jsme Reklamní banner 3x1,5m na zadní straně hangáru. V místním hotelovém kompexu Kraví hora jsou informační letáky A5. Na příjezdové komunikaci k letišti je umístěn vlajkový poutač Vyhlídkové lety. Po dobu, kdy bude na letišti umožněno provádění vyhlídkových - seznamovacích letů, budete o této skutečnosti informováni umístěním vlajkového poutače s nápisem "Dnes vyhlídkové lety", který bude vyvěšen u turistické cesty za hangáry.

Více

Sledujte online provoz a meteodata

15. červen 2022

Piloti mohou sledovat letištní plochu za pomocí webkamery, kde můžete sledovat Online provoz na letišti LKKRAV. Stejně tak můžete sledovat Online veškerá možná data z meteostanice na meteoserveru Weathercloud.

více

Nové školící prostory letecké školy

11. červen 2022

logo-jihomoravskeho-kraje.jpg

V roce 2023 jsme za podpory Jihomoravského Kraje zahájili projekt pro vybudování školících prostor letecké školy AFM. V první etapě byly pořízeny prostory v podobě obytné buňky. V druhé etapě bude obytný kontejner vybaven prostředky pro snížení energetické náročnosti na distribuční síti a hlavně prostředky pro výuku, školení a briefing žáků a pilotů školy a kolegů pilotů, kteří přiletí na naše letiště.

Benzín NAT95 bez Bio složky a olej Aeroshell Oil sport Plus 4

1. duben 2022

Netankujeme letadla pomocí kanystrů přes trychtýř, nebo přes ruční čerpací hadice, tankujeme malou el. tankovací stanicí. Proto nabízíme možnost natankovat benzín NAT95 bez Bio složky (která nesvědčí motorům ROTAX). NAT95 bez Bio složky nakupujeme přímo ze skladu Čepra v Kloboukách.
Rovněž máme k dispozici rozlévaný (sudový) olej Aeroshell Oil sport Plus 4 pro motory Rotax.

Cena je dle aktuálního nákupu a na dotaz na telefonním čísle 602 957 931.

Dostupné vlekání kluzáků

31. březen 2022

Pro ty, co budou mít zájem si polétat v této lokalitě se svým bílým miláčkem (kluzákem), nabídneme možnost dostupného vlekání jejich kluzáků. Případné detaily o této jedinečné možnosti obdržíte po individuálním vyžádání.

více

Online animace anemometru na LKKRAV

30. březen 2022

Spustili jsme vizualizaci dat z meteostanice, konkrétně aktuální směr a rychlost větru vůči vzletové a přistávací dráze (VPD), aktuální teplotu a místní letištní QNH a kolmou složku větru na VPD (Cross Wind), které patří mezi důležité informace pro přilétávající letadla a bezpečné plánování leteckého provozu na letišti LKKRAV. !!! Severozápadní proudění vzduchu je doprovázeno turbulencí, které při přistávání způsobují nepředvídatelné a nebezpečné jevy a zkreslují údaj anemometru. Dbejte prosím zvýšené opatrnosti !!!

více