Aktuality

Zažijte vyhlídkový, seznamovací let nad Lednicko-valtickým areálem a Pálavou

1. červenec 2022

Umístili jsme Reklamní banner 3x1,5m na zadní straně hangáru aby byl čitelný z turistické cesty Bořetice Kraví hora - Velké Pavlovice. V místním hotelovém kompexu Kraví hora najdete informační letáky A5. Po dobu, kdy bude na letišti pro zájemce umožněno provádění vyhlídkových, seznamovacích letů, bude o této skutečnosti veřejnost informována umístěním vlajkového poutače s nápisem "Dnes vyhlídkové lety", který bude vyvěšen u turistické cesty za hangáry.

Více

Benzín NAT95 bez Bio složky a olej Aeroshell Oil sport Plus 4

1. duben 2022

Netankujeme letadla pomocí kanystrů přes trychtýř, nebo přes ruční čerpací hadice, tankujeme malou el. tankovací stanicí. Proto nabízíme možnost natankovat benzín NAT95 bez Bio složky (která nesvědčí motorům ROTAX). NAT95 bez Bio složky nakupujeme přímo ze skladu Čepra v Kloboukách.
Rovněž máme k dispozici rozlévaný (sudový) olej pro motory Rotax.

Cena je dle aktuálního nákupu a na dotaz na telefonním čísle 602 957 931.

Online animace anemometru na LKKRAV

31. březen 2022

Spustili jsme vizualizaci dat z meteostanice, konkrétně aktuální směr a rychlost větru vůči vzletové a přistávací dráze (VPD), aktuální teplotu a místní letištní QNH, které patří mezi důležité informace pro přilétávající letadla a bezpečné plánování leteckého provozu na letišti LKKRAV. !!! Severozápadní proudění vzduchu je doprovázeno turbulencí, které při přistávání způsobují nepředvídatelné a nebezpečné jevy a zkreslují údaj anemometru. Dbejte prosím zvýšené opatrnosti !!!

více

Připravujeme nové školící prostory

11. březen 2022

V roce 2023 plánujeme umístění obytného kancelářského kontejneru o rozměrech 3x7m pro zřízení školících prostor letecké školy AFM. Kontejner bude vybaven prostředky pro výuku, školení a přípravu pilotů naší školy a posádek.

Sledujte online provoz a meteodata

10. březen 2022

Piloti mohou sledovat letištní plochu za pomocí webkamery, kde můžete sledovat Online provoz na letišti LKKRAV. Stejně tak můžete sledovat Online veškerá možná data z meteostanice na meteoserveru Weathercloud.

více

Dostupné vlekání kluzáků

1. březen 2022

Pro ty, co budou mít zájem si polétat v této lokalitě se svým bílým miláčkem (kluzákem), nabídneme možnost dostupného vlekání jejich kluzáků. Případné detaily o této jedinečné možnosti obdržíte po individuálním vyžádání.

více