O nás

Firma ROLLA, s.r.o. se bezproblémově prosazovala na našem trhu již od jejího založení v roce 1994 v oblasti stavebnictví. Protože vedení firmy provozovalo privátní leteckou činnost již od roku 1980 a protože změna je život, bylo rozhodnuto, že se tímto segmentem činnosti budeme zabývat v rámci firmy, a proto byly v roce 2020 odprodány výrobní prostory a postupně zrušena původní činnost. Od tohoto roku zároveň probíhala výstavba a pořízení zázemí pro provozování letecké činnosti, pro jejíž činnost bylo vybráno jako domovské letiště Kraví hora v Bořeticích. V roce 2021 byla dokončena výstavba mobilního hangáru a v roce 2022 bylo dodáno první UL letadlo do letecké školy. Věříme, že se bude novému projektu dařit. Proto se prosím neváhejte seznamit s naší leteckou činností a s našimi leteckými službami pro veřejnost.

» Výcvik pilotů ultralehkých letadel (ULL)

V naší letecké škole nabízíme výcvik na sériově vyráběném letadle v nově schválené kategorii ULL s MTOW 600 kg a s výbavou, která je běžná pro letadla GA. Nálet v kategorii ULL se pilotům s kvalifikací PPL započítává pro prodlužování kvalifikace, čímž si piloti mohou značně snížit náklady na privátní leteckou činnost a přitom si zalétat se stejnými leteckými zážitky.

» Vyhlídkové - seznamovací lety

V souvislosti se zavedením letecké školy nabízíme další leteckou službu a tím jsou vyhlídkové - seznamovací lety jako pilot na zkoušku a to nejen pro zájemce o letecký výcvik v letecké škole. S touto službou nabízíme online prodej dárkových poukazů a rezervaci vybraných letů.

» Vlekání kluzáků

Vzhledem k tomu, že letadlo je vybaveno vlečným zařízením pro vlekání kluzáků, nabízíme kolegům plachtařům, kteří vlastní své "bílé miláčky" (kluzáky) leteckou službu v podobě vlekání kluzáků a tím možnost se levně dostat do vzduchu a tiše se kochat krásami nad Lednicko-valtickým areálem (LVA), nad Krajem André, Kraví horou, Modrými Horami a nebo si střihnout nějaký kvalitní sportovní výkon do celostátní plachtařské soutěže CPS.

 

Hlavní důvody, proč se na nás obrátit v oblasti leteckých služeb

Starat se o Vás bude zkušený instruktorský tým při celotýdenním provozu, který leteckou činnost provozuje již od roku 1980.
Létat budete na sériově vyráběných, dobře vybavených a servisovaných UL letadlech s MTOW 600 kg (obdoba americké kategorie LSA).
To všechno v nádherné oblasti dobrého vína, dobrých lidí a nebo můžete navštívit jiné zajímavé atrakce nad Krajem André a v Modrých Horách.
K dispozici máte několik online podpůrných systémů pro plánování letecké činnosti - Webkamery, Meteostanice, letová agenda FlightOffice Online.

Vytisknout stránku Vytisknout stránku